Хогуортс
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Хогуортс

Изживейте света на магията !
 
ИндексЗбИжЗИЙГалерияТърсенеРегистрирайте сеПоследни снимкиВход

 

 ~Домашните от Първи урок~

Go down 
+3
nati_fenche
Jane Undead
Beautiful Mind
7 posters
АвторСъобщение
Beautiful Mind
Wanted Dead or Alive
Wanted Dead or Alive



Female
Брой мнения : 2073
Age : 30
Местожителство : Somewhere over the rainbow...
Дом : Слидерин!!!
Галеони : 700
Registration date : 15.02.2008

Герой
Описание на героя ви::

~Домашните от Първи урок~ Empty
ПисанеЗаглавие: ~Домашните от Първи урок~   ~Домашните от Първи урок~ Icon_minitimeЧет Мар 13 2008, 22:38

Предавайте тук домашните си.
Есе (съчинение) на тема "Какво са магическите създания за мен и кое ми е любимо?"
Не по-късо от 250 думи.
Срока е до 20 март.
Извинения - на лично.
Върнете се в началото Go down
Jane Undead
~~Доцент по Вълшебство~~
~~Доцент по Вълшебство~~
Jane Undead


Female
Брой мнения : 887
Местожителство : София
Дом : Домът на лудите и учените
Registration date : 07.02.2008

Герой
Описание на героя ви::

~Домашните от Първи урок~ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ~Домашните от Първи урок~   ~Домашните от Първи урок~ Icon_minitimeНед Мар 16 2008, 07:21

Времето беше необичайно топло и хубаво и първокурсничката Джейн беше излязла да се поразходи в двора на училището. Тъй като имаше да пише домашно по Грижа за магическите същества, тя седна на една пейка с изглед към езерото и се зае да го напише.

Какво са магическите създания за мен и кое ми е любимо?

Откакто се помня, живея с моята майка в село Рейвъндейл в графство Кент. Селцето е малко и е населено предимно от магьосници. Всички те отглеждат много животни, някои от които са магически. Някои от съседите ни отглеждат пухкавели, круп и низъли, а кметът на селото ни има хипогриф. Много се радвам когато майка ме заведе да ги разгледам. Тя казва, че хората отглеждат круповете, за да прогонват с тях гномчетата от зеленчуковите си градини. Аз обаче никак не ги харесвам, защото прекалено много лаят или ме душат подозрително. Наскоро низълката на съседката ни беше се окотила с мама отидохме да видим малките котенца. Те бяха шест на брой и тъкмо бяха прогледнали. Някои от тях бяха сиво-кафяви, имаше две черни, а едно от шарените много приличаше на сегашната ми котка Сиси. Помолих мама да си вземем едно за вкъщи, но тя не се съгласи. Напомни ми, че няма да се разбират със Сандра (майката на Сиси) и аз много се разочаровах. В празнични дни кмета на селото устройва игри с метли на една поляна в гората. Тогава той разрешава на по-големите деца и магьосници да се запознаят с неговия Хипогриф на име Редстийд. За сега ми е позволено да го гледам само отдалеч, но смятам че наистина е възхитителен.
В гората до селото ни също живеят много магически животни. Освен съчковците и кентаврите, наскоро в нея се засели еднорог. Всички в селото бяха любопитни да го видят, включително и ние с майка ми. Често ходехме да го търсим и ето че един ден късмета ни се усмихна. Както вървяхме между дърветата, изведнъж съгледахме нещо сребристо, скрито в клоните по-нататък. Майка ми направи знак да мълча и ние се приближихме внимателно до него. Скоро видяхме изключително красив сребърно-бял кон, който се беше навел над едно горско поточе и пиеше вода от него. Гледах го и не вярвах на очите си. Величественото животно грациозно изправи дългата си бяла шия и разтръска сребристата си грива, която блестеше от капките вода. То изгледа първо майка ми, като я изучаваше внимателно и се взираше в очите й. После направи същото и с мен.
- Да се приближим, Джейн. - прошепна майка и ме побутна напред. Аз пристъпих несигурно. Скоро се озовахме точно пред сребристо-бялото тяло на животното и мама предпазливо го докосна. То изглежда нямаше нищо против, затова майка ми го погали леко по шията. Еднорога позволи и на мен да го погаля, като ме наблюдаваше внимателно. Бялата му лъскава кожа беше изключително мека, а очите му изразяваха невинност и доброта. Нямаше нито едно несъвършенство по него, сякаш самата Красота беше взела образа на горско животно.
След известно време еднорога си тръгна, като пристъпваше грациозно с дългите си сребристи крака и развяваше гривата си. За миг се почувствах като част от това съвършенство. Никога не няма да забравя този ден. Оттогава насам еднорогът винаги е бил любимото ми магическо създание.
Върнете се в началото Go down
nati_fenche
Грифиндор
Грифиндор
nati_fenche


Female
Брой мнения : 453
Дом : Грифиндор
Registration date : 17.02.2008

~Домашните от Първи урок~ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ~Домашните от Първи урок~   ~Домашните от Първи урок~ Icon_minitimeНед Мар 16 2008, 17:06

Белатрикс беше пълна с идей за това седна и записа:

Аз имам мноожество любими магически създания, но сега ще ви разкажа само за 5 от тях.

БОГЪРТ (Boggart). Характеристика – нещо като превъплатител – може да заема формата на всичко, което знае, че ни плаши; обича тъмни затворени помещения като дрешници, пространството под леглата, кухненски шкафове под мивката и др.; винаги е добре да има някой с теб, когато се изправиш срещу богърт – тогава той се обърква и не знае каква форма да приеме; това, което не понася, е смехът; магията, с която се обезврежда, изисква голямо съсредоточаване и се състои в придаването на смешен образ на богърта.
Произход – от англ. boggle – стряскам се, сепвам се.
За сега аз не съм имала среща с богъри,но се надявам когато додйе момента да бъда готова да извикам "Ридикулус"!Следващото ми любимо животно е диментора, не че ми харесва толкова колкото че ми е интересно да уча за тях. За сега знам че са едни от най-противните същества на този свят, които обитават най-тъмните и мръсни места, тържествуват от разрухата и отчаянието, изсмукват спокойствието, надеждата и радостта от пространството около себе си... Приближиш ли се до диментор, всяко добро чувство, всеки щастлив спомен ще бъде изсмукан от теб. Стига да може, дименторът ще се храни от теб, докато те превърне в нещо като себе си – бездушно и зло."; дименторите са пазителите на страховития магьоснически затвор Азкабан
Произход – от лат. dementia – лудост, безумие, откъдето и dеmentor – който подлудява.
Базилиск!Не бих казала че го харесвам, най- малко ако трябва да го гледам в очите, но те са доста интересни създания. По- точно създанието преставлява гиганска змая с глава на петел и големи жълти очи. Интересното е, че базлиска не убива само с отровните си зъби, но и с поглет. Ако човек срешне погледа му директно ще умре. Базилиска се появява от яйце на пиле измътено от крастава жаба и може да живее стотици години без да се храни. Тази могъща змия се страхува само от кукуригането на петли.
Вийла. Вийлите са много красиви и се славят с това че лесно омайват мъжете с красотата си. Тези съзнания са талисмани също на Българският национален отбор по куидич, но също така са и много опасни. Когато се ядосат те се превръщат в птици с остри човки и грозни люспести крила.
Другото любимо мое животно, това е Хипогрифът. Те са опасни създания, но са и много предани към собственика си. Те са наполовина кон, наполовина орел. Имат големи крила, който са различни на цветове. Хипоргифите са много горди и ако не проявите уважение към тях можете да бъдете нападнати. Те не обичат да се скубят перата им, но пък може да се летят на големи разстояния със тях.
Това са едни от любимите ми създания. Надявам се да сте харесали информацията, която ви дадох за тях.

Бела прочете домашното си за правописни грешки и затвори тетрадката, готова да я предаде на следващия ден.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост
Anonymous



~Домашните от Първи урок~ Empty
ПисанеЗаглавие: Какво са магическите създания за мен и кое ми е любимо?   ~Домашните от Първи урок~ Icon_minitimeНед Мар 16 2008, 22:05

Още щом се записа Хърмаяни Потър беше вдъхновена да си напише домашното.Започна.

Когато говорим за магически създания винаги си представяме същества с необикновена сила.Такова живонто,което обикновените мъгъли не срещат и на знаят какви сили притежават.Магьосниците от друга страна са ги опознали и знаят кои са опасни за нас и кои-не.Все още обаче не всички могат да бъдат опитомени от познатите ни методики на магията.Такива животни са еднорогът,драконът,грифонът,хипогрифът,гриндилоу и т. н.Много от тях са познати на мъгълите от легендите и преданията,а други не.Има много полезни създания,които са в помощ на магьосниците.Части от повечето ни познатите магически животни се използват при направата на магическите пръчки(като косъма от опашката на еднорог или сърдечна нишка на дракон).Някои имат лечителни свойства(като феникса),други се използват принаправата на различни отвари(кръвта на еднорога се използва за поддържане на вечен живот,но не е много желателно да се използва).
Имам няколко любими магически създания,но най-любимото ми е еднорога.Те са красиви и изглеждат толкова магически тайнствено.
Имат някакъв собствен финес.Освен това както писах по-горе те имат магически сили от които се възползват не чак толкова добри магьосници.И ако искам да съм точна доста често.Както знаем пиенето на еднорожка кръв обаче прави живота ти половин живот,защото си посегнал на нещо много чисто.Не всеки може да докосне такова величествено същество.Ако някой види това създание на живо дъхът му ще спре.Те просто вдъхват някакъв респект.И както споменах не може да ги докосне всеки наприме-момчета.Само момичета могат да докоснат еднорози.Изключение правят младите еднорози до които може да се приближават всички.
Освен това косъма от опашката на еднорог е една от най-често срещаните части на магическите пръчки,макар че доста трудно успяват да се вземат.И в заключение: еднорогът е магическо животно,което може да се използва за много цели и добри и зли.
Е,според мен магическите животни трябва да се защитават и да се пазят от злите цели на много магьосници.Те притежават сили,може би които още не познаваме:опасни или полезни.

Ето така завърши домашната си Хърмаяни Потър.


Последната промяна е направена от lisiza94 на Пон Мар 17 2008, 19:41; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
stefity.1
Админче
stefity.1


Female
Брой мнения : 1256
Age : 28
Местожителство : Dont know..
Дом : Хапълпаф
Галеони : Достатъчно (:
Registration date : 17.02.2008

~Домашните от Първи урок~ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ~Домашните от Първи урок~   ~Домашните от Първи урок~ Icon_minitimeВто Мар 18 2008, 12:00

Еднарога ми е любимото магьосническо животно защото е свещено,дори ако имам възможност не бих го поголила за да не го ускверня.
Характеристика- Едно от съществата, вдъхновило много легенди и приказки е еднорога – странния кон, на чието чело искри бляскав рог. Символ на красота и невинност, това създание въплъщава някакво съвършенство, недостъпно за хората.
Митове за еднорози се срещат из целия свят – от Франция до Украйна и навсякъде жребецът има почти еднакви характеристики – неземна красота, надхвърляща тази на нормалните коне, големи, тайнствени сили, неуловимост.
Счита се за голям късмет да докоснеш рога на такова същество – носи щастие.
Трудно е да се каже дали някакво реално същество е вдъхновило историите. От научна гледна точка това изглежда доста невероятно, но пък човек може ли да бъде 100% сигурен?
Във всеки случай съществото се среща във фентъзи-жанра, макар и не така често като драконите или елфите. Книгата, която е символ на еднорога е “The Last Unicorn” (“Последния Еднорог”) на Питър Бийгъл. В нея се разказва за млад представител на чудния животински вид, който се бори за оцеляването на рода си със стар зъл крал, искащ да унищожи магията.
Роджър Зелазни, един от по-ранните автори на жанра, също пише за еднорози. В неговата сага “Хрониките на Амбър” вълшебния звяр е символ на Реда и е враг на Змията, която олицетворява Хаоса. Друг негов разказ, “Вариациите на Еднорога” също е посветен на животното.
През 80-те години, вдъхновен от книгата на Бийгъл, Тери Брукс пише “Черния Еднорог”, втората книга от сагата за “Ландовър”. В нея духовете на всички еднорози са затворени в един-единствен екземпляр – Черния. Той търси помощ от крал Бен Холидей, като по-тази начин се конфронтира с опасния магьосник Мийкс.
В излизалите от последно време книги, еднорога заема важно място в серията “Хари Потър”. В първата книжка неговата кръв поддържа живота на ужасния лорд Волдемор, като едновременно с това и безпогрешно го отличава като бездушен злодей.
Косми от еднорог служат и за магически отвари, както и се вграждат във вълшебни пръчки.
Накрая на статията, бих искал и да обърна внимание на една досадна, но често допускана грешка. Еднорога няма криле. Крилатият кон, (който от своя страна пък няма рог!) се нарича Пегас и е от гръцката митология. Там той служи на героя Белерофонт и му помага срещу злата Химера.
В заключение ви пожелавам да бъдете докоснати от доброто чародейство на еднорога!



276 думи!

Върнете се в началото Go down
FaTal_SeDucTeD
Хафълпаф
Хафълпаф
FaTal_SeDucTeD


Female
Брой мнения : 376
Age : 30
Дом : Хафъплаф
Registration date : 14.03.2008

~Домашните от Първи урок~ Empty
ПисанеЗаглавие: ~Домашните от Първи урок~   ~Домашните от Първи урок~ Icon_minitimeВто Мар 18 2008, 12:27

Кентаврите (на гръцки: Κένταυροι) в древногръцката митология са полухора-полуконе. Според Омир са старо планинско тесалийско племе с огромна сила и сурови нрави, олицетворение на страшната мощ на спускащите се от високо планински води. Обитават трудно достъпни планини и непроходими гори. Едва след Омир са изобразявани като полухора-полуконе. Имат глава и торс на човек, но тяло на кон. Повечето са деца на Иксион и Нефела. Кентаврите живеели в гората Пелион и воювали със своите съседи лапитите. Първопричина за войната бил опитът им да отвлекат в деня на сватбата ѝ с царя на лапитите — Хиподамия. Младоженецът бил също син на Иксион. Войната между братовчедите — кентаври и лапити е изобразена на един от барелефите на Партенона. Също както титаномахията (битката между Титаните и Олимпийските богове), така и битката между кентаврите и лапитите е битка между цивилизацията и варварството.

Кентаврите били известни със своя буен нрав, невъздържаност и негостоприемство. Подчинявали са се на животинските си страсти. Най-известните в митологията кентаври - изключение от тази обща характеристика — са Хирон и Фол — приятели на Херкулес. Прочути са със своята мъдрост и доброта. Кентавърът Хирон е син на Хронос и една от океанидите. След като е ранен по невнимание от Херкулес и изпитва ужасни болки от раната, той отстъпва безсмъртието си на Прометей. Понякога в митовете, кентаврите са представени като учители на някои от древногръцките герои като Язон (негов учител е именно Хирон) и Ахил. Друг от кентаврите, Нес, в спор за Деянира е убит от Херкулес, а после самия Херкулес умира, защото облича дреха, подарък за съпругата си от същия кентавър.

В средновековните романси, кентаврите били известни като "Сагитарии".
Кентаври
Създание с наполовина човешко тяло,а от кръста надолу-тяло на кон.Кентаврите са много горди и умни същества.Тяхното главно занимание е да гадаят по планетите бъдещето.
Върнете се в началото Go down
*Rikki*Chadwick*
~Учител по Отвари~
~Учител по Отвари~
*Rikki*Chadwick*


Брой мнения : 421
Registration date : 22.01.2008

Герой
Описание на героя ви::

~Домашните от Първи урок~ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ~Домашните от Първи урок~   ~Домашните от Първи урок~ Icon_minitimeВто Мар 18 2008, 18:49

Рикки се разхождаше из двора на училището докато не видя една доста примамлива сянка и реши да се настани удобно за да напише домашната си работа по ГЗМС.Тя извади тефтера си от чантата и едно перо и започна.Тя реши да пише направо без да овърта и да бави читателите с излишни приказки...

Какво Са За Мен Животните
И
Кое е Моето Любимо Магическо Същество



Когато бях малка не бях особено привързана към животните.Не харесвах да ги галя по козината , да ми мъркат или църкат насреща.Аз не стъпвах никъде,където имаше животно и не обичах да се грижа за друго създание освен от човешки вид.

У дом никога не сме имали домашен любимец и животните не означаваха нищо за мен...до миналото лято.

В една красива лятна нощ се разхождах из гората близо до дома ми.Аз бях сама и не очаквах да видя нищо освен някое насекомо или растенията,които ме заобикаляха.Изведнъж чух странен звук,който ,в първия момент,определих каато църкане.Аз го последвах докато не стигнах на поляна огрята от лунната светлина.В средата и се бяха насъбрали 4-5 фей,които се караха жестоко за нещо и размахваха пръст една към друга.Когато някоя се ядосаше прекалено много тя правеше една обиколка наоколо и зад нея хвърчеше златен прашец.След бързата обиколка поляната се огряваше цяла целеничка и феята се връщаше на мястото си в кавгата.Въпреки че феите се караха ,това пеше една от най-красивите картини,които съм виждала през живота си.Изведнъж се чу чупене на клони на отсрещната страна на поляната.От храсталака изкочи някакво доста голямо същество ,което не се видя заради тъмнината,но аз разбрах че 4 от феите го настроиват срещу другата.Изведнъж видях как една лапа замахва към различната красавица и тя отхвърча настрани.Феята се приземи недалеч от мен и аз реших,че мога да бъда полезна като и помогна.Обърнах се замо за секунда ,но другите феи вече бяха изчезали и поляната беше потънала в тъмнина.Взех ранената светулка в ръка и я занесох у дома.Помогнах и да се съживи малко и после тя ми обясни как другите феи са били нейни врагове и как чудовището е било на тяхна страна.Тя ми се стори доста мила и от приказка на приказка разбрах,че е свястно човече.

От тогава на сам почти всяка седмица се срещах в този елф за да си разказваме една на друга интересни моменти от живота.
Елфа, това е любимото ми магическо същество,защото знам,че то не е като другите.То има истински интелект и разум и може да ме разбере и помогне в труден момент.В моят познат елф аз намерих най-вече добър приятел.
Върнете се в началото Go down
Hermione_Weasley
Хафълпаф
Хафълпаф
Hermione_Weasley


Брой мнения : 41
Registration date : 05.03.2008

Герой
Описание на героя ви::

~Домашните от Първи урок~ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ~Домашните от Първи урок~   ~Домашните от Първи урок~ Icon_minitimeВто Мар 18 2008, 19:41

След часовете Хъмаяни се отправи към парка, където седна под едно дърво и започна да пише домашното си по грижа за магическите създания.


Какво са магическите създания за мен и кое ми е любимото?



Домашни духчета:
Те имат големи уши. Големи очи, колкото топка за тенис.Тези същества са изключително работни и предани сомо на стопаните си.Служат на едно-единствено семейство,докато то ги освободи,като им даде дреха.Домашните духчета имат своя магическа сила,но не я използват често.Домашните духчета са мили и дружелюбни, но само с онзи, с който те си решат.

Феникс:
Червени птици голями колкото лебед.Фениксите имат дълга, златна опашка, остра златна човка и черни очи.Когато фексът умира той погрозняват и избухват в пламъци.Ражда се от пепелта и отново започват своя живот.Тези създания са предани на своя господар,могат да носят много тежък товар.Сълзите на феникса имат лечебна сила.Фениксът е известен с неговата чудна песен.

Еднорог:Те са много красиви създания.Имат снежно бяло тяло, те са много грациозни животни. Косми от опашката на еднорог се използват за направата на отвари и магически пръчки.Ужасно е да убиеш еднорог.Кръвта от еднорога поддържа хората живи дори да са на крачка от смъртта.Еднорозите се залавят много трудно.

Съчковци:
Това са малки духчета с чворести ръчички и крачета с по два пръста. Имат грапави като дървестна кора лица и кафяви като бръмбари очи.Съчковците са дървесни пазители и живеят в клоните на дърветата,от които се правят магически пръчки.Те изтлеждат милички, но и са доста агресивни.

Омайници:Имат лъскави крилца,остри зъби и четири малки ръчички. Те приличат на феи, тялото им е покрито с косъмчета.Омайниците хапят и имат отрова.Живеят в стари и изоставени магьоснически къщи.

Тестроли:
Те са мършави същества с черна кожа. Имат змейски глави и много големи крила.Очите им са облещени.Тестролите могат да се видят само от хора видели нечия смърт.Според много хора те носят лош късмет.Те са странни, но и интересни създания.

Това са любимите ми магически създания.Ще ми е много интересно да науча повече и за други животни.



След като Хърмаяни си написа домашното се отправи към общата стая на Хафълпаф, за да си остави чантата.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





~Домашните от Първи урок~ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ~Домашните от Първи урок~   ~Домашните от Първи урок~ Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
~Домашните от Първи урок~
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Хогуортс :: Учебни предмети :: ГЗМС-
Идете на: