Хогуортс
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Хогуортс

Изживейте света на магията !
 
ИндексЗбИжЗИЙГалерияТърсенеРегистрирайте сеПоследни снимкиВход

 

 Животът на Невил Логботъм

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Хърмаяни
Северно сияние
Северно сияние
Хърмаяни


Female
Брой мнения : 1608
Age : 27
Местожителство : Северно сияние
Дом : Слидерин
Registration date : 21.05.2007

Животът на Невил Логботъм Empty
ПисанеЗаглавие: Животът на Невил Логботъм   Животът на Невил Логботъм Icon_minitimeЧет Апр 10 2008, 22:05

Първа глава


Ето дългоочаквания момент дойде,Невил Лонгботъм за първи път щеше да мине през прага на училището за магии и вълшебства “Хогуортс”.Всичките му съмнения,че никога няма да дойде тук не се оказаха верни.Вълнението в него преливаше,направо щеше да се пръсне.И на всичко отгоре неговата жаба Тревър не спираше да мърда,за малко да я изпусне.

Когато влязоха една жена със строг вид ги посрещна.Тя носеше черна островърха шапка.Беше облече в официална мантия.Очевидно най-хубавата,която притежаваше.

-Елате,моля!-започна тя-Стройте се по двама!

Невил заста до една момче на име Дийн Томас.

-Така...-продължи тя.-След малко вие ще бъдете разпределени в един от четирите дома!Те са Грифиндор,Хафълпаф,Рейвънклоу и Слидерин.По време на учебната година домът ще бъде вашия дом.За всяко участие в часове и постижение ще печелите точки,а за всяко провинение ще губите точки.Сега моля да почакате малко тук.Все още не сме готови.

Невил се запозна с Дийн и с едно друго момче на име Шеймс Финигън.И Дийн и Шеймс бяха много симпатични.Невил се надяваше,че ще станат много добри приятели.Той нямаше приятели.Живееше с баба си и тя беше много строга.Случвало се е няколко пъти децата да го канят на игра,но баба му все го затрупваше с някакви неща и той винаги отказваше.За съжаление децата повече не го поканиха.

-Невил!-започна Шеймс-Ти чистокръвен ли си?

-А,да,но за мен това няма някакво значение.-каза той се обърна към русото момче на име Драко Малфой,той и баба му мразеха тази фамилия,знаеха,че от векове учат в Слидерин и няма човек от тяхното семейство,които да няма мания на тема чиста кръв.

-А пък за съм на половина-каза Шеймс-Баща ми е мъгъл,а пък майка ми е магъосница.Само ако знаете какъв шок е преживял,когато е разбрал за това.

-Аз нямам роднини магьосници в семейството!-оплака се Дийн.Явно подозираше,че има хора,които може би не одобряват това.

-Спокойно-успокой го Невил-Така ще имаш шанс наистина да се отличиш с добри умения!Не мислиш ли така?

-Може да е така- промълви Дийн.

-Невил.-започна плахо Шеймс.-Защо живееш с баба си?Къда са майка ти и баща ти.

Тази тема беше изключително болезнена за момчето.Помисли си,че все пак трябва да я отвори,без да иам желание за това.Спаси го единствено гласа на жената,която ги беше посрещнала:

-Вече сме готови!-обяви тя.-Моля да ме последвате!

Първокурсниците я последваха,влязоха в огромна зала.Тавана беше омагьосан да прилича на нощно небе.Бяха наредени четири маси.Те бяха с учениците от всички домове.Някои бяха станали на крака и пляскаха.

-Моля подредете се!!!-отново каза жената.-Искам веднага щом кажа името ви да дойдете при мен аз ще ви сложа шапка,а тя ще ви разпредели в някой от домовете.

-Хърмаяни Грейнджър!

Момичето пристъпи напред седна на малкото столче на три крака.Шапката мисли известно време,докато не каза:

-Грифиндор!!

Грифиндорците изракопляскаха,даже някои от тях станаха на крака.Момичето с усмивка на лицето отиде към масата и се здрависи с няколко хора.


-Драко Малфой!-отново каза жената

Русокосото момче отиде напред с наперена стойка.Още преди шапката да се сложи напълно на главата му тя каза:

-Слидерин!

Слидеринците,които седяха на масата доволно извикаха.Момчето отново със същата стойка тръгна към масата.След това неговите приятели Краб и Гойл също бяха разпределение в същия дом.След това дойде редът на Роналд Уизли.Невил беше чувал,че всички от рода му са учили там.Сега и той попадна там.

-Хари Потър!

Всички се спогледаха!Хари Потър беше дошъл да учи в “Хогуортс”.Момчето пристъпи доста плахо ясно беше ,че се притесняваше.

-Смелост голяма притежаваш и умът ти не е лош...нека да бъде Грифиндор!!!

Всички от домът почнаха да ръкопляскат!

-Невил Лонгботъм!

Бяха казали неговото име.Невил преглътна и тръгна напред седна на стола.Без да умува много шапката каза:

-Грифиндор!


Хората от масата отнова изракопляскаха и посрещнаха Невил.
След това разпределиха още няколко ученици.Масата на Грифиндор се запълни с още няколко деца,сред които и Дийн, и Шеймс.Невил беше повече от щастлив,че и те са в този дом.Поседяха малко поговориха си и се чудеха защо все на масата няма храна.Точно тогава един мек глас заговори:

-Здравейте ученици!Добре дошли първокурсници!Искам да ви кажа няколко много важни неща!Ходенето в Черната гора е забранено за ученици!Нашия пазач професор Филч ме помоли да напомня за всички,че коридора на третия етаж,врата в ляво е строго забранен за ученици,освен,ако не искате да ви застигне болезнена смърт.Това е,сега нека празникът започне.

В този момент масите се запълниха с всичко за,което можеш да се сетиш.Невил не беше виждал такава маса през живота си.

-Леле колко храна!-измърмори учудено Дийн.

-Да,наистина е много!-отговори му Шеймс.

-Невил какво ще си вземеш първо?-попита го Шеймс.

-Ами....мисля да си взема от онези пилешки крилца.

-Да и аз ще се взема от тях!-съгласи се Дийн.

-Ехо...-каза Шеймс,когато видя Невил да взима изящната купа с крилца към себе си.-Дай малко и при нас!!-засмя се той.

-Ааа...да разбира се-отвърна му момчето.


След това Невил забеляза рижото момче до Хари.Това беше Роналд Уизли.Те се здрависаха и с него.Почнаха да си говорят и намериха много общи теми на разговор.Прекарваха и си страхотно.Хари огледа масата и вядя оново момиче Хърмаяни,която седеше на две места след него и Невил я забеляза.Тя все още разговаряше с онова момиче на име Лавендър.В разговора им се беше включило и друго момиче,но Невил не го познаваше.

П.П.Много е зле!!
Crying or Very sad Crying or Very sadМоля ви не ме критикувайте много!
Върнете се в началото Go down
http://potter-school.nice-forums.com/index.htm
Beautiful Mind
Wanted Dead or Alive
Wanted Dead or Alive



Female
Брой мнения : 2073
Age : 30
Местожителство : Somewhere over the rainbow...
Дом : Слидерин!!!
Галеони : 700
Registration date : 15.02.2008

Герой
Описание на героя ви::

Животът на Невил Логботъм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Животът на Невил Логботъм   Животът на Невил Логботъм Icon_minitimeЧет Апр 10 2008, 22:10

Тиии, ти влизаш в потър-мания нали. Там съм го чела, хах.
Върнете се в началото Go down
Хърмаяни
Северно сияние
Северно сияние
Хърмаяни


Female
Брой мнения : 1608
Age : 27
Местожителство : Северно сияние
Дом : Слидерин
Registration date : 21.05.2007

Животът на Невил Логботъм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Животът на Невил Логботъм   Животът на Невил Логботъм Icon_minitimeЧет Апр 10 2008, 22:12

Да,влизам в потър-мания.Аз съм го писала.
Върнете се в началото Go down
http://potter-school.nice-forums.com/index.htm
Beautiful Mind
Wanted Dead or Alive
Wanted Dead or Alive



Female
Брой мнения : 2073
Age : 30
Местожителство : Somewhere over the rainbow...
Дом : Слидерин!!!
Галеони : 700
Registration date : 15.02.2008

Герой
Описание на героя ви::

Животът на Невил Логботъм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Животът на Невил Логботъм   Животът на Невил Логботъм Icon_minitimeЧет Апр 10 2008, 22:15

Е, то остана и да не си го писала ти =)
Върнете се в началото Go down
Хърмаяни
Северно сияние
Северно сияние
Хърмаяни


Female
Брой мнения : 1608
Age : 27
Местожителство : Северно сияние
Дом : Слидерин
Registration date : 21.05.2007

Животът на Невил Логботъм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Животът на Невил Логботъм   Животът на Невил Логботъм Icon_minitimeЧет Апр 10 2008, 22:17

Е,да... Laughing
Върнете се в началото Go down
http://potter-school.nice-forums.com/index.htm
stefity.1
Админче
stefity.1


Female
Брой мнения : 1256
Age : 28
Местожителство : Dont know..
Дом : Хапълпаф
Галеони : Достатъчно (:
Registration date : 17.02.2008

Животът на Невил Логботъм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Животът на Невил Логботъм   Животът на Невил Логботъм Icon_minitimeЧет Апр 10 2008, 23:16

Не мислите ли ,че тези разкази така да ги нареем е по добре да се пускат и в фен клубове тези де само за който има или...
Върнете се в началото Go down
Jane Undead
~~Доцент по Вълшебство~~
~~Доцент по Вълшебство~~
Jane Undead


Female
Брой мнения : 887
Местожителство : София
Дом : Домът на лудите и учените
Registration date : 07.02.2008

Герой
Описание на героя ви::

Животът на Невил Логботъм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Животът на Невил Логботъм   Животът на Невил Логботъм Icon_minitimeЧет Апр 10 2008, 23:54

Не, твърде свободни са като тематика, освен това информацията не е автентична - т.е. това все пак са фен-фикшъни и всеки може да си напише каквото иска.
Върнете се в началото Go down
Beautiful Mind
Wanted Dead or Alive
Wanted Dead or Alive



Female
Брой мнения : 2073
Age : 30
Местожителство : Somewhere over the rainbow...
Дом : Слидерин!!!
Галеони : 700
Registration date : 15.02.2008

Герой
Описание на героя ви::

Животът на Невил Логботъм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Животът на Невил Логботъм   Животът на Невил Логботъм Icon_minitimeПет Апр 18 2008, 22:36

Ам... какво стана с тоя фикшън?
Върнете се в началото Go down
Хърмаяни
Северно сияние
Северно сияние
Хърмаяни


Female
Брой мнения : 1608
Age : 27
Местожителство : Северно сияние
Дом : Слидерин
Registration date : 21.05.2007

Животът на Невил Логботъм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Животът на Невил Логботъм   Животът на Невил Логботъм Icon_minitimeВто Апр 29 2008, 10:16

В момента нямам много време и леко съм го зарязала.Ще го продължа в скоро време. Wink
Върнете се в началото Go down
http://potter-school.nice-forums.com/index.htm
Sponsored content





Животът на Невил Логботъм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Животът на Невил Логботъм   Животът на Невил Логботъм Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Животът на Невил Логботъм
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Хогуортс :: Забавления :: Лично творчество-
Идете на: