Хогуортс
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Хогуортс

Изживейте света на магията !
 
ИндексЗбИжЗИЙГалерияТърсенеРегистрирайте сеПоследни снимкиВход

 

 ~Седми урок - Саламандър~

Go down 
АвторСъобщение
Beautiful Mind
Wanted Dead or Alive
Wanted Dead or Alive



Female
Брой мнения : 2073
Age : 30
Местожителство : Somewhere over the rainbow...
Дом : Слидерин!!!
Галеони : 700
Registration date : 15.02.2008

Герой
Описание на героя ви::

~Седми урок - Саламандър~ Empty
ПисанеЗаглавие: ~Седми урок - Саламандър~   ~Седми урок - Саламандър~ Icon_minitimeВто Апр 29 2008, 13:25

Стелла излезе от къщичката си в началото на Забранената гора и се насочи към полянката, където се провеждаха уроците й по ГЗМС. Там вече се бяха събрали всички ученици и чакаха пристигането на учителката.
Стелла ги изгледа един по един, като задържа погледа си повече на някои и след това седна на кухия дънер. Отвори бавно кожения си тефтер и проследи имената на учениците с показалеца си. След това тихо каза:
- Ученици, това е последния ви урок тази година. Знам че тряваше да вземем още два урока, но просто няма да ни остане време. А и не искам да ви натоварвам допълнително. Ще направим едно изпитване-преговор, а след това ще направите и теста. Направила съм го максимално лесен (според мен) и се надявам да нямате проблеми. Но за теста ще говорим следващия час...
Учителката се изправи и започна бавно да пристъпва от крак на крак между учениците:
- Сега да започваме с урока... Саламандър. Саламандрите са малки живтни, подобни на гущерчета, които се хранят с пламъци или по-точно огън. По принцип те са изкрящо бяло, но обикновено изглеждат сини или червени - в зависимост от топлината на огъна, в който стои.
Тези животни могат да живеят само в огъня. Могат да издържат до шест часа извън него, но само ако опашката им се посипва с черен пипер (за да не окапе) или направо яде червен пипер. Според мен по-ефективен е втория вариант...
Саламандрите се излюпват от яйца, подобни на драконовите, но значително по-малки. Женската снася само по едно яйце и много внимателно го пази в огнището си. Излюпва се след седмица.
Тези създания са много полезни, всъщност кръвта им е полезна - тя има изключителни лечебни и възстановителни свойства...
Стелла спря за момент и се замисли, а след това продължи:
- Ученици, това беше урока ви за днес. Знам, че не е много дълъг, но не искам да ви натоварвам ненужно преди теста. Може би, ако ми предадете по-рано домашните мога да предам и урока за еднорога. Мисля, че ще ви е интересно, защото миналта седмица открихме стадо бебета еднорози в гората... Както и да е, домашното ви е да си помислите къде се срещат саламандрите. Имам предвид в кои места по света, кои континенти, страни... Искам и да обясните защо. Не искам романи, но да е поне десетина реда и да има РП! Предайте ми ги до първи май (знам, че не е много времето, но ако искате да предам още един ще се наложи да побързате), на лично.
Върнете се в началото Go down
 
~Седми урок - Саламандър~
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Хогуортс :: Учебни предмети :: ГЗМС-
Идете на: