Хогуортс
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Хогуортс

Изживейте света на магията !
 
ИндексЗбИжЗИЙГалерияТърсенеРегистрирайте сеПоследни снимкиВход

 

 Сладоледената къща на Флориан Фортескю

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Beautiful Mind
Wanted Dead or Alive
Wanted Dead or Alive



Female
Брой мнения : 2073
Age : 30
Местожителство : Somewhere over the rainbow...
Дом : Слидерин!!!
Галеони : 700
Registration date : 15.02.2008

Герой
Описание на героя ви::

Сладоледената къща на Флориан Фортескю Empty
ПисанеЗаглавие: Сладоледената къща на Флориан Фортескю   Сладоледената къща на Флориан Фортескю Icon_minitimeЧет Апр 03 2008, 21:41

Сладоледената къща на Флориан Фортескю

Сладоледената къща на Флориан Фортескю 2006316582535090904_rs


Точно срещу магазина на Мадам Молкин, беше скътана малката сладоледена къща на Флориан Фортескю, в която можеше да се намери всеки вид сладолед.
Пред заведението бяха натрупани множество малки масички, на които постоянно бяха насядали клиенти, които сладко похапваха от вкусните сладоледи.
Тълпата от клиенти не спираше да влиза и излиза и прилежно изпразваше кесийките с галеоните си.
Услужливия господин Фортескю, любезно обслужваше всички изгладнели деца и възрастни, като ги изпращаше с дружелюбна усмивка.





Сладолед - 3 галеона... Заливка - 1 галеон... Сокове и други напитки - 2 галеона

Сладоледи:

Ванилов... Шоколадов... Ягодов... Ментов... С портокалови кори... Грозде... Морков... С парченца бисквитки... С карамелизирани орехи... Шоколад и ягода, с натрошени ядки... Ягоди и фъстъчено масло...

Заливки:

Шоколад... Ягода... Карамел... Череша... Фъстъчено масло...

Сокове и други напитки:

Тиквен сок... Портокалов сок... Гроздов сок... Черешов сок... Сок то грейпфрут... Сок от морков... Доматен сок... Лимонада... Кола... Бирен шейк... Мляко... Кафе... Какао... Чай
Върнете се в началото Go down
stefity.1
Админче
stefity.1


Female
Брой мнения : 1256
Age : 28
Местожителство : Dont know..
Дом : Хапълпаф
Галеони : Достатъчно (:
Registration date : 17.02.2008

Сладоледената къща на Флориан Фортескю Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сладоледената къща на Флориан Фортескю   Сладоледената къща на Флориан Фортескю Icon_minitimeЧет Апр 03 2008, 23:42

В магазина влезе Селения отиде до продавачката която зареждаше стока отнесено и тихо каза зада не я оплаш бих си зела едим сладолед снатрошени ядки и черешева заливка и бих си пийнала един стоден тиквен сок на вън е много топло!Колко ще ми струва?това беше казано на един дъх от момичето затова то седна на масата и извади от една малка чанта трърде малка зада побере дебел том на"100 билки и плесени и как да ги намерим"и започна да чете и да разлиства бързо страниците.
Върнете се в началото Go down
Jane Undead
~~Доцент по Вълшебство~~
~~Доцент по Вълшебство~~
Jane Undead


Female
Брой мнения : 887
Местожителство : София
Дом : Домът на лудите и учените
Registration date : 07.02.2008

Герой
Описание на героя ви::

Сладоледената къща на Флориан Фортескю Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сладоледената къща на Флориан Фортескю   Сладоледената къща на Флориан Фортескю Icon_minitimeПет Апр 04 2008, 01:26

Към сладоледената къща с бърза стъпка вървеше Джейн. Тъкмо докато се оглеждаше къде ли да седне, тя забеляза съученичката си Селения да чете книга седнала на една маса.
- Здрасти, Селения! - поздрави Джейн и другото момиче бързо вдигна очи от книгата - Може ли да седна до теб?
- А, здрасти, Джейн! - отвърна Селения - Разбира се, сядай. Тъкмо чета за мандрагората. Много любопитно растение.
Към масичката тъкмо се беше приближил господин Фортескю и поднасяше сладоледа на Селения, преметнал кърпа през ръката си.
- Какво ще обичате, млада госпожице? - учтиво попита той
- Да видим. - Джейн плъзна поглед по менюто - Един сладолед с карамелизирани орехи, с карамелена заливка отгоре и чаша тиквен сок.
След като господин Фортескю се отдалечи, Джейн се надвеси любопитно над книгата по билкология.
- Та какво казваше за мандрагорите? - попита тя приятелката си
Върнете се в началото Go down
Beautiful Mind
Wanted Dead or Alive
Wanted Dead or Alive



Female
Брой мнения : 2073
Age : 30
Местожителство : Somewhere over the rainbow...
Дом : Слидерин!!!
Галеони : 700
Registration date : 15.02.2008

Герой
Описание на героя ви::

Сладоледената къща на Флориан Фортескю Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сладоледената къща на Флориан Фортескю   Сладоледената къща на Флориан Фортескю Icon_minitimeПет Апр 04 2008, 13:25

Господин Фортескю любезно записа поръчката на Джейн и се отдалечи от масата, за да донесе сладоледите. След няколко минути той сервира пред момичето поръчаното от нея, а после каза:
- Госпожице, поръчката ви е шест галеона... вашата също - добави, като се обърна към Селения.
Върнете се в началото Go down
Бил Дейвис
~Професор по Аритмантика~
~Професор по Аритмантика~
Бил Дейвис


Male
Брой мнения : 166
Registration date : 21.04.2008

Сладоледената къща на Флориан Фортескю Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сладоледената къща на Флориан Фортескю   Сладоледената къща на Флориан Фортескю Icon_minitimeСря Апр 23 2008, 12:19

Бил и младата магьоисница излязоха и от Отваромаркета. Двамата се отправиха към сладоледената къща, от където да си купят сладолед. В сладкарницата беше пълно. Нямаше места. На повечето маси стояха влюбени магьосници, а на други стари баби, които си приакзваха за плетки. Бил отиде до касата, където във витрините бяха наредени кутиите със сладолед. Усети колко много му се яде шоколадов и едвам не се задаи със слюнката си. След като рпеглътна той отвори уста и каза:
-Искам сладолед в кутийка т.е за вкъщи. Една
кутия шоколадов с заливка карамел, една кутия гроздов с ванилова
заливка. Също една бутилка тиквен сок. Колко ще ми струва?
Върнете се в началото Go down
Jane Undead
~~Доцент по Вълшебство~~
~~Доцент по Вълшебство~~
Jane Undead


Female
Брой мнения : 887
Местожителство : София
Дом : Домът на лудите и учените
Registration date : 07.02.2008

Герой
Описание на героя ви::

Сладоледената къща на Флориан Фортескю Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сладоледената къща на Флориан Фортескю   Сладоледената къща на Флориан Фортескю Icon_minitimeСря Апр 23 2008, 12:58

През това време Джейн се размотаваше по Диагон-али, зяпайки любопитно витрините. Когато видя съученика си Бил, седнал на една масичка в сладоледената къща, тя се запъти към него и весело го поздрави:
- Здрасти, Бил!
- А, здравей, Джейни! - момчето отначало се стресна, но после я поздрави с усмивка
- По-добре не ме наричай така. Иначе ще ти викам Били. - оплези му се Джейн
- Добре, няма. - примирено каза Бил - Освен ако не забравя.
- Ще се заседяваш ли тук?
- Мислех само да си взема сладоледа и да тръгвам.
- Хайде, постой малко. - помоли се момичето - тъкмои аз да поръчам
- Добре.
- Ментов сладолед с шоколадова заливка и чаша тиквен сок. - издекламира момичето, щом се появи господин Фортескю - Между другото, Бил, какво ще кажеш за Елфологията?
Върнете се в началото Go down
Бил Дейвис
~Професор по Аритмантика~
~Професор по Аритмантика~
Бил Дейвис


Male
Брой мнения : 166
Registration date : 21.04.2008

Сладоледената къща на Флориан Фортескю Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сладоледената къща на Флориан Фортескю   Сладоледената къща на Флориан Фортескю Icon_minitimeВто Апр 29 2008, 10:32

- Благодаря ви, мадам. Така и не разбрах името ви - каза Бил на младата магьосница.
- Казвам се Миранда. Няма за какво да ми благодариш. Хайде аз ще ви оставям, че имам малко работа. Чао !
- Чао ! - каза й Бил.
- Та какво ме питаше? - попита Бил
- Ами какво мислиш за елфологията. - припомни му Джейн и се отправи към една маса до прозореца.Бил я последва като и казваше мнението си:
- Интересна наука. Аз се записах за нея и мисля, че ще ми е интересно. Не успях да се добера до библиотеката, защото не са одобрили кандидатурата ми още. - каза с разочарование Бил. Двамата рейвънклоуци се настаниха на масата. Слънцето се скри. По прозорците започнаха да трополят едри капки дъжд.
- О, да супер! Пак заваля! -каза с ирония и яд Джейн. - Пак ще трябва да ползвам летежна пудра!
- Летежна пудра? - каза с учудване Бил
- Ама не си ли летял преди с пудра?! - каза с още повече учудване Джейн
- Ами... не... винаги сме пътували с летекоди. С нашите де... -- каза Бил срамежливо.
- Е, нищо. Ще те науча, не е толкова трудно. А сега да не си разваляме повече настроението. Този дъжд достатъчно ни го развали.- каза Джейн. - Какво обичаш да рпавиш през свободното си време?
- Ами... да летя с метла, да чета нещо - нали съм от Рейвънклоу все пак. А много обичам също да обикалям горите и да практикувам магия... Е то каква магия с моето образование, но колкото мога. Понякога си чупя очилата нарочно, за да ги поправям. А ти? - попита я Бил и извърна глава нагоре. Джейн си ядеше сладоледа. И Бил си го ядеше, а дължът се засилваше...
Върнете се в началото Go down
Jane Undead
~~Доцент по Вълшебство~~
~~Доцент по Вълшебство~~
Jane Undead


Female
Брой мнения : 887
Местожителство : София
Дом : Домът на лудите и учените
Registration date : 07.02.2008

Герой
Описание на героя ви::

Сладоледената къща на Флориан Фортескю Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сладоледената къща на Флориан Фортескю   Сладоледената къща на Флориан Фортескю Icon_minitimeЧет Май 01 2008, 17:54

- О, моите често се чупят самички. Няма нужда да ги троша нарочно. Онзи ден например се пребих, докато тичах в двора на училището. Едва докуцуках до мадам Помфри. Разбира се си счупих и очила, но лесно си ги възстанових с "репаро". Де да можех и краката и ръцете си да поправям. А твоите рамки какъв цвят са? Приличат ми малко на кафяви. Моите са тъмносини, винаги. Ако нашите ми купят други, боядисвам си ги с магия.
Още преди момчето да отговори, Джейн махна с ръка на господин Фортескю да си поръча още една чаша тиквен сок. Беше ожадняла.
Настроението на момичето бързо се подобри и когато съученика й заговори, тя му се усмихна и закима с глава.
Върнете се в началото Go down
Бил Дейвис
~Професор по Аритмантика~
~Професор по Аритмантика~
Бил Дейвис


Male
Брой мнения : 166
Registration date : 21.04.2008

Сладоледената къща на Флориан Фортескю Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сладоледената къща на Флориан Фортескю   Сладоледената къща на Флориан Фортескю Icon_minitimeЧет Май 01 2008, 19:35

Дъждът спря. На негово място дойте топлото слънце, което погали с лъчите си всяко едно кътче на сладкарницата.
- Хайде да се поразходим. Искаш ли? - попита Бил
- Момент. Само да си изпия сока и ще излезем.
Момичето изпи набързо тиквеният си сок. Тя започна да рови в джобовете си за пари, но Бил побърза и каза:
- О, не аз ще платя!
- Не, не! - настояваше Джейн.
- Е, сега моля ти се де! Ще ме обидиш! - също настоя Бил
Момичето се съгласи и спря да рови из джобовете си. Бил остави на масата 14 галеона - за два сладоледа, две заливки и три тиквени сока.
- Хайде да излизаме! - подкани я той и двамата се отправиха към махагоновата врата, чиито прозорци все още бяха мокри..
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Сладоледената къща на Флориан Фортескю Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сладоледената къща на Флориан Фортескю   Сладоледената къща на Флориан Фортескю Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Сладоледената къща на Флориан Фортескю
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Хогуортс :: Други магически места :: Диагон-Aли-
Идете на: