Хогуортс
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Хогуортс

Изживейте света на магията !
 
ИндексЗбИжЗИЙГалерияТърсенеРегистрирайте сеПоследни снимкиВход

 

 Масата на Грифиндор

Go down 
4 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Heru_EldA
~~Професор по Елфология ~~
~~Професор по Елфология ~~
Heru_EldA


Female
Брой мнения : 823
Age : 30
Местожителство : Кюстендил
Дом : Домът на Смелите !!!
Галеони : Вижте трезор №121
Registration date : 25.02.2008

Масата на Грифиндор Empty
ПисанеЗаглавие: Масата на Грифиндор   Масата на Грифиндор Icon_minitimeПет Апр 04 2008, 10:14

В тази тема учениците от Грифиндор общуват, ядат и пишат домашни.
Върнете се в началото Go down
http://www.norelda.at.ua
Ginny-Lunna Granger
Лечителка
Лечителка
Ginny-Lunna Granger


Female
Брой мнения : 496
Age : 28
Местожителство : Лондон
Дом : Griffyndor
Registration date : 17.02.2008

Герой
Описание на героя ви::

Масата на Грифиндор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Грифиндор   Масата на Грифиндор Icon_minitimeПет Апр 04 2008, 10:18

Джини-Луна и Бела влязоха в Голямата зала.Помещението беше почти празно, най-вероятно, защото беше много рано. Двете момичета се запътиха към Масата на Грифиндор.Там имаше само трима седмокурсника и двама четвъртокурсници. Джини се настани и погледна програмата си.Днес нямаха почти никакви интересни часове.Джини се обърна към Бела:
-Ох..Днеска така ми се спи.-каза тя и си сипа малко бекон.-На теб?
Върнете се в началото Go down
nati_fenche
Грифиндор
Грифиндор
nati_fenche


Female
Брой мнения : 453
Дом : Грифиндор
Registration date : 17.02.2008

Масата на Грифиндор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Грифиндор   Масата на Грифиндор Icon_minitimeПет Апр 04 2008, 10:22

-Да и на мен, имам чувството че не съм мигнала цяла вечер. днес имаш ли часове сутринта? Ако искаш може малко да се поразходим на някъде...ние не сме имали много време да се разхождаме около училището, ако искаш днес може да видим, да го опознаем, да НЕ се губим естествено, но....-и Бела с умисвка погледна Джини- Луна. И двете момичета се сетиха, когато се бяха изубили и по някаква странна причина се бяха узовали пред вратата на Рейвънклоу, но едно момче на име Рон Уизли им помогна.
Върнете се в началото Go down
Ginny-Lunna Granger
Лечителка
Лечителка
Ginny-Lunna Granger


Female
Брой мнения : 496
Age : 28
Местожителство : Лондон
Дом : Griffyndor
Registration date : 17.02.2008

Герой
Описание на героя ви::

Масата на Грифиндор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Грифиндор   Масата на Грифиндор Icon_minitimeПет Апр 04 2008, 10:33

-Да беше забавно.-каза Джини.-Ами не нямам никакви часове...Аз сигурно съм толкова уморена, защото вчера вечерта четох за талисманите до много късно...Хм, разходка в училището това ми звучи много добре!-каза Джини бъркано и си сипа голямо количество овесена каша.
Върнете се в началото Go down
nati_fenche
Грифиндор
Грифиндор
nati_fenche


Female
Брой мнения : 453
Дом : Грифиндор
Registration date : 17.02.2008

Масата на Грифиндор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Грифиндор   Масата на Грифиндор Icon_minitimeСря Апр 09 2008, 13:19

-Добре решено тогава!Може да отидем до езерото, след като се назакусваме...- Бела нервно огледа масата на Грифиндор и с пресипнал глас каза -Джини, виждала ли си Хари?
-Ами..вчера май го мярнах в Общата стая!Защо питаш?Да не би вече да ти е мъчно за него?-попита Джини и направи странна физиономия, която изглеждаше още по-странно, защото устата и беше пълна.
-Не...глупости!Просто питах!Ти пък...човек да не каже нещо!-отвърна Бела и се опита да изглежда невинно.
-Да бе...Както и да е !Мислиш ли, че това ще е вкусно, никога не съм го опитвала?-Джини посочи нещо, което приличаше на жиле, но не съвсем.Отгоре имаше слой от...може би карамел.-Уфф...това отгоре не ти ли прилича на ушна кал?
-Да..-каза Бела и момичетата се засмяха.-По-добре не го опитвай!Искаш ли тази вечер да отидем в библиотеката да потърсим нещо по Астрономия?И ти може да намериш нещо за амулетите!-Бела се обърна умолително към приятелката си, защото искаше помоща и.
-Не не мога-Джини си сипа голямо количество наденички.-Седрик ме покани да излезем.Пък и защо да идвам с теб след като ти не идваш с мен, когато аз ходя?
-СЕДРИК ТЕ Е ПОКАНИЛ ДА ИЗЛЕЗЕТЕ И НЕ СИ МИ КАЗАЛА?!-изкрещя се Бела и всички се обърнаха към нея.
-Още по-силно искаш ли да го кажеш?Май онзи от Хафълпаф не те чу.-ядосано тросна Джини.
-Не напротив чух.-отвъра момчето от дома на търпеливите.
-Имаш късмет, че няма почти никой грифиндорец..-закани се Джини.
-Да, да подробности.Седрик те е поканил!Кога?Къде?Защо?- интусеазира се Бела.
-Ей по-спокойно.Просто иска да поговорим за нещо, незнам за какво!И стига нека спрем да говорим за това, после като се качим в спалните ще ти покажа писмото!
Бела побърза да изяде закуската си и каза:
-Мисля, че е време да се качваме!
-А няма да мине така.Много съм гладна.Стига само си ме юркала, никъде няма да ходя!Я виж този мармалад.-Джини намаза голяма филия.-Пък и след това трябва да ходя при Поли и да напиша писмо на нашите.Нали не си забравила, че трябва да се разберем за Драко?
-Оф...добре де, добре.Ама после ще ми покажеш писмото!
В този момент на масата седна Седрик.Бела започна да се хили тихо.
-Още от сутринта ли си полудяла?-обърна се Седрик към Бела.
Тъй като момичето не беше способно да отговори, заради неудължимия си вече смях, Джини само промълви:
-Не много си едобре.-и ритна приятелката си силно.-А ти Седрик как си?
-Как да съм?Чудесно!Една чудесна сутрин, един чудесен обяд, надявам се и вечерта да е прекрасна!-каза той с лека усмивка.
-Надявай се!-пошегува се Бела и макар че болката в коляното и надделяваше, продължи да се смее.
Седрик само погледна озадачаващо Бела и се обърна Джини с поглед, който питаше "Тя пък от къде знае".Джини натъпка последната част от филийката си в устата, взе си още бонбони и каза:
-Трябва да тръгвам, имам часове!-Джини взе нещата си.
-Ама нали каза, че нямаш!-отвърна озадачено Бела.
-Е май съм се объркала.-каза Джини и изхвърча от Голямата зала.


П.П.Джини-Луна си пишеше репликите!
Върнете се в началото Go down
Ginny-Lunna Granger
Лечителка
Лечителка
Ginny-Lunna Granger


Female
Брой мнения : 496
Age : 28
Местожителство : Лондон
Дом : Griffyndor
Registration date : 17.02.2008

Герой
Описание на героя ви::

Масата на Грифиндор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Грифиндор   Масата на Грифиндор Icon_minitimeПет Апр 11 2008, 19:53

***
Джини влезе в Голямата зала разсеяна.След нея беше Бела, която пък си свиркаше весело.Двете момичета се насочиха към масата на Грифиндор.Там както винаги имаше най-различни блюда кои от кои по-вкусни.Джини-Луна седна на масата и остави чантата си.Беше много гласна, защото сутринта не успя да довърши закуската си.
-Не смяташ ли, че днес е един много изморителен ден?-попита Джини-Луна.Тя си сипа няколко наденички и картофи.
Бела само кимна с глава и продължи да си свирка.
-Да знаеш, незнам дали ще издържа още цял ден.Много ми се спи!Хей, много готина мелодийка!-Джини чак сега се вслуша в песента на Бела.
Върнете се в началото Go down
nati_fenche
Грифиндор
Грифиндор
nati_fenche


Female
Брой мнения : 453
Дом : Грифиндор
Registration date : 17.02.2008

Масата на Грифиндор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Грифиндор   Масата на Грифиндор Icon_minitimeСъб Апр 12 2008, 22:17

-Мерси- каза момичето с усмивка.- Но...не трябва да си толкова уморена нали довечера ще се видиш със Седрик.Все пак трябва да си добре.
Джини- Луна се усмихна злобно, но веднага поправи физиономията си, защо срещу тях седнаха няколко второкурсници- Хари, Рон и Седирк.
-Как сте?
-Отлично!-каза Бела и отново започна леко да се подхилква, но тогава Хари я прекъсна:...
Върнете се в началото Go down
Ginny-Lunna Granger
Лечителка
Лечителка
Ginny-Lunna Granger


Female
Брой мнения : 496
Age : 28
Местожителство : Лондон
Дом : Griffyndor
Registration date : 17.02.2008

Герой
Описание на героя ви::

Масата на Грифиндор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Грифиндор   Масата на Грифиндор Icon_minitimeСъб Апр 12 2008, 22:45

-Здрасти!-каза Хари.Той избута Джини, за да може да седне до Бела.
-Хей, може поне да се опиташ да бъдеш малко по мил!-скара му се Джини.
-Добре де, съжалявам.-отвърна Хари, макар че не и обърна много внимание.-Е, как мина днес Бела?
Върнете се в началото Go down
nati_fenche
Грифиндор
Грифиндор
nati_fenche


Female
Брой мнения : 453
Дом : Грифиндор
Registration date : 17.02.2008

Масата на Грифиндор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Грифиндор   Масата на Грифиндор Icon_minitimeСъб Апр 12 2008, 22:54

Бела се засмя.
- Всичко е прекрасно! И както каза Седик днес на закуска...впрочем вас защо ви нямаше тогава?
-Ами....те...ъм...имаха малко работа- захвана думата Седрик.
-Ха, работа значи?И какво по- точно?- Попита Бела насочила поглед към Хари и Рон.
Върнете се в началото Go down
Ginny-Lunna Granger
Лечителка
Лечителка
Ginny-Lunna Granger


Female
Брой мнения : 496
Age : 28
Местожителство : Лондон
Дом : Griffyndor
Registration date : 17.02.2008

Герой
Описание на героя ви::

Масата на Грифиндор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Грифиндор   Масата на Грифиндор Icon_minitimeСъб Апр 12 2008, 23:00

-Ходихме на куидичното игрище!Мислим да се запишем в отбора по куидич.-осведоми ги Рон.
-Хей, ще може да играем тримата!-въодушевено каза Джини.
-Точно так!-процедим Хари, който не беше толкова щастлив.
Върнете се в началото Go down
nati_fenche
Грифиндор
Грифиндор
nati_fenche


Female
Брой мнения : 453
Дом : Грифиндор
Registration date : 17.02.2008

Масата на Грифиндор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Грифиндор   Масата на Грифиндор Icon_minitimeСъб Апр 12 2008, 23:16

-Хей, какво става? Нещо не си в настроние, а?
-Не е в настроение защото си спомни какво е да се играе с Джни- отбеляза Рон.- Просто тя малко си повишава адреналина и емоционалността, когато започне да играе...вие просто не сте я виждали.
Всички се изсмяха, освен Джини която промрънка нещо под носа си.
-Няма значение, нали през другото време е страхотна приятелка- каза Бела с усмивка.- И като става дума за приятелство и така нататък...при вас как вървят нещтата момчета, хареса ли ли сте си вече някое момиче на което да замаите главата?-Бела погледна Седрик.
-Чак да замайваме глави....
Върнете се в началото Go down
Ginny-Lunna Granger
Лечителка
Лечителка
Ginny-Lunna Granger


Female
Брой мнения : 496
Age : 28
Местожителство : Лондон
Дом : Griffyndor
Registration date : 17.02.2008

Герой
Описание на героя ви::

Масата на Грифиндор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Грифиндор   Масата на Грифиндор Icon_minitimeСъб Апр 12 2008, 23:19

-Вие само за харесванички говори!-възмути се Рон.-Макар че онова пиленце от Рейвънклоу направо ме подлудява..Но все пак има много по-важни неща.При вас как вървят нещата..в училището?
Върнете се в началото Go down
nati_fenche
Грифиндор
Грифиндор
nati_fenche


Female
Брой мнения : 453
Дом : Грифиндор
Registration date : 17.02.2008

Масата на Грифиндор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Грифиндор   Масата на Грифиндор Icon_minitimeСъб Апр 12 2008, 23:29

Когато Рон изрече думите за момичето от Рейвънклоу всички отново избухнаха в смях.
-Всичко е супер, не сме карали толкова много часове, но е наистина гадно че нямаме История на магията. То какво стана май учителят е болен?
-Да, не се е вясвал в училището от близо седмица. И ние не караме История на магията, но и по- добре мен малко ме отегчава, особенно когато видя физиономията на този учител- сподели Седрик.
Върнете се в началото Go down
Ginny-Lunna Granger
Лечителка
Лечителка
Ginny-Lunna Granger


Female
Брой мнения : 496
Age : 28
Местожителство : Лондон
Дом : Griffyndor
Registration date : 17.02.2008

Герой
Описание на героя ви::

Масата на Грифиндор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Грифиндор   Масата на Грифиндор Icon_minitimeСъб Апр 12 2008, 23:33

-Стига де!Поне часовете му са кратки!Но на мен много ми харесват домашните.Има толкова интересни неща в библиотеката.На вас харесват ли ви?
-Мен много м дразнят.Последния път ни беше дал за бунтовете на таласъмите през 15 век.Направо умряхме докато го напише-оплака се Рон.
-Да, направо щях да заспа.
Върнете се в началото Go down
nati_fenche
Грифиндор
Грифиндор
nati_fenche


Female
Брой мнения : 453
Дом : Грифиндор
Registration date : 17.02.2008

Масата на Грифиндор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Грифиндор   Масата на Грифиндор Icon_minitimeСъб Апр 12 2008, 23:40

- E нашите домашни бяха по- леки, ние сме имали всъщност само един път История на магията като се замися, а вие момчета?
-Еми, ние два пъти, но първият път не взимахме урок, защото Джейк Лорънс беше направил магия и целият кабинет беше с надолу главата. Мисля че тогава учителят ни намрази.
-Стига не може да ви е намразил! Все пак вие сте му ученици а и той самият е бил грифиндорец навремето....едва ли, така ви се струва. Джини може ли още малко картофки?
Върнете се в началото Go down
Ginny-Lunna Granger
Лечителка
Лечителка
Ginny-Lunna Granger


Female
Брой мнения : 496
Age : 28
Местожителство : Лондон
Дом : Griffyndor
Registration date : 17.02.2008

Герой
Описание на героя ви::

Масата на Грифиндор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Грифиндор   Масата на Грифиндор Icon_minitimeНед Апр 13 2008, 12:51

-Да ето...Еми, незнам на мен преподавателя ми изглеждаше добър, ама уроците му бяха много къси...Иначе незнам, не съм придобила никакво впячатление.-каза Джини-Луна.
-Еми незнам според мен трябва да го сменят.Вие как мислите?
Върнете се в началото Go down
nati_fenche
Грифиндор
Грифиндор
nati_fenche


Female
Брой мнения : 453
Дом : Грифиндор
Registration date : 17.02.2008

Масата на Грифиндор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Грифиндор   Масата на Грифиндор Icon_minitimeНед Апр 13 2008, 14:02

-Аз бих се радвал и то много чух че някоя учителка се кандидатирала за мястото, но нищо не са й казали.
-Ми...на мен ми е все едно, но вече искам да започваме да я изучаваме истински! Вие знаете ли кой се бил кандидатирал?- Попита Бела.
Върнете се в началото Go down
Ginny-Lunna Granger
Лечителка
Лечителка
Ginny-Lunna Granger


Female
Брой мнения : 496
Age : 28
Местожителство : Лондон
Дом : Griffyndor
Registration date : 17.02.2008

Герой
Описание на героя ви::

Масата на Грифиндор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Грифиндор   Масата на Грифиндор Icon_minitimeНед Апр 13 2008, 14:05

-Не.Ама поне дано взимаме поне няколко утрока.То годината почти свърши ние не сме почнали.-каза Джини.
-Ами незнам, да ти кажа аз предпочитам да не учим.Този предмет е толкова скучен.-каза отчаяно Хари.
Върнете се в началото Go down
nati_fenche
Грифиндор
Грифиндор
nati_fenche


Female
Брой мнения : 453
Дом : Грифиндор
Registration date : 17.02.2008

Масата на Грифиндор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Грифиндор   Масата на Грифиндор Icon_minitimeНед Апр 13 2008, 14:14

Бела се изкашля умишлено.
-Един от любимите предмети на Бела е този- поясни Седрик.- Но и аз не знам какво толкова харесва, вярно интересно е, но всички тези години и дате и така нататък...малко ме объркват.
Върнете се в началото Go down
Ginny-Lunna Granger
Лечителка
Лечителка
Ginny-Lunna Granger


Female
Брой мнения : 496
Age : 28
Местожителство : Лондон
Дом : Griffyndor
Registration date : 17.02.2008

Герой
Описание на героя ви::

Масата на Грифиндор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Грифиндор   Масата на Грифиндор Icon_minitimeНед Апр 13 2008, 14:24

-Аха, така си е.Аз не мога да запомня какво съм ял на закуска те искат да запомним кога е станал 20 бунт на таласъмите!-възмути се Хари.-Макар че, на закуска опитах тези наденички и те бяха много вкусни.
Всички се засмяха гръмогласно.
Върнете се в началото Go down
nati_fenche
Грифиндор
Грифиндор
nati_fenche


Female
Брой мнения : 453
Дом : Грифиндор
Registration date : 17.02.2008

Масата на Грифиндор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Грифиндор   Масата на Грифиндор Icon_minitimeНед Апр 13 2008, 14:36

-Е, добре, айде ние с Джини ще ви оставяме. Нали ще отидем да полети малко?
-Разбира се.
-Не мислите ли че е малко ветровито- попита Седрик.
-Супер си е!
Двете момичета станаха от масата на грифиндорци и се отправиха към вратата.
Върнете се в началото Go down
Ginny-Lunna Granger
Лечителка
Лечителка
Ginny-Lunna Granger


Female
Брой мнения : 496
Age : 28
Местожителство : Лондон
Дом : Griffyndor
Registration date : 17.02.2008

Герой
Описание на героя ви::

Масата на Грифиндор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Грифиндор   Масата на Грифиндор Icon_minitimeНед Апр 13 2008, 14:41

****
Джини-Луна и Бела влязоха в Голямата зала.Двете момичета бяха много уморени от играта по куидич.Джини мислеше направо да си ляга, но беше прекалено гладна.Тя и Бела седнаха на масата на Грифиндор.
-Хей, май сте се преуморили!-обърна се към тях Хърмаяни.
-Да направо капнахме.Играхме около 2 часа.
-Е не е много-намеси се Фред.
-Ние сме играли над 5 часа.-допълни Джордж.
Върнете се в началото Go down
nati_fenche
Грифиндор
Грифиндор
nati_fenche


Female
Брой мнения : 453
Дом : Грифиндор
Registration date : 17.02.2008

Масата на Грифиндор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Грифиндор   Масата на Грифиндор Icon_minitimeНед Апр 13 2008, 14:46

-Айде да не се отваряте много! Знаете ли какъв студ е навън- сопна се Бела.
-Много добре знаем! Не е кой знае какво- каза Виктор и отпи малко от водата си.
-Еми, за мен лично беше.
-Добре, добре...
Върнете се в началото Go down
Ginny-Lunna Granger
Лечителка
Лечителка
Ginny-Lunna Granger


Female
Брой мнения : 496
Age : 28
Местожителство : Лондон
Дом : Griffyndor
Registration date : 17.02.2008

Герой
Описание на героя ви::

Масата на Грифиндор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Грифиндор   Масата на Грифиндор Icon_minitimeНед Апр 13 2008, 20:57

-Хърмаяни, имаш ли някакви вести от Драко?Знаеш ли как ще се видим и кога?
-Ами не знам много.Утре ще си идва.И може да се срещнем в Хогсмийд...Това още не е уточнено, но аз сега се сетих.
-Аха, супер.-зарадва се Джини.-Хей тези наденички наистина са много вкусни.
-Аз ти казах!
Върнете се в началото Go down
nati_fenche
Грифиндор
Грифиндор
nati_fenche


Female
Брой мнения : 453
Дом : Грифиндор
Registration date : 17.02.2008

Масата на Грифиндор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Грифиндор   Масата на Грифиндор Icon_minitimeСъб Май 03 2008, 10:20

- Я дай те малко и насам- каза Седрик заинтересувано.
-Е, ти пък да не изпуснеш нещо!-каза и Бела на шега.
-Айде, айде да не говорим кой какво изпуска и кой какви клюки само събира...-каза Седрик, при което Бела го одарис крака си под масата.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Масата на Грифиндор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Грифиндор   Масата на Грифиндор Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Масата на Грифиндор
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Хогуортс :: Хогуортс :: Голямата зала-
Идете на: